امروز جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳

تانکر آبرسانی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 بهمن 1398

تحویل آب  توسط تانکر آبرسانی
مخزن آب وسیله انتقال آب به مناطق نیازمند، گاو داری ها و یا برای پر کردن استخر های رو باز و سر پوشیده استفاده می شود. آب مصرفی را می توان در انواع مختلفی از تانکرهای آبرسانی حمل کرد. برخی از تانکرها به طور خاص برای مصارف خانگی همراه با سیستم پمپ برای آب رسانی به طبقات بالا استفاده می شوند. برخی از تانکرهای آبرسانی به دلیل داشتن بدنه ی قوی، برای حمل سوخت و مشتقات نفتی ایمن تر و مطمئن ترهستند. تانکرهای ساخته شده با مخازن قابل حمل قابل برای نگه داری و انتقال سوخت جنس خاصی دارند؛ زیرا در شرایط گرما می توانند خطر ساز باشد. بست شیرآب تانکر باید از ایمنی بالایی برخوردار باشد. عوامل مختلفی را برای تهیه ی تانکرهای آبرسانی مورد نیازتان باید در نظر بگیرید. این عوامل عبارتند از:  حجم مخزن ذخیره سازی /  قطعات یدکی؛ همه وسایل نقلیه نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. / کارکنان تعمیر و نگهداری

تانکر ابرسانی استخر در تهران فوری


ویژگی های یک تانکر آبرسانی خوب:
مخازن آب برای جلوگیری از زنگ زدگی باید از فولاد ضد زنگ ساخته شوند. این مخازن باید از عناصر مناسب برای ذخیره ی آب آشامیدنی ساخته شوند تا آب ذخیره شده در این تانکرهای آبرسانی، بو و مزه ی بدی نگیرد. پورت دسترسی به محتوی مخزن ترجیحا به اندازه کافی بزرگ باشد؛ هم چنین دهانه ی بزرگ ورد سبب می شود تا اینکه شخصی برای تمیز کردن وارد تانکر آب شود. سطح داخلی تانکر آب باید با یک فیلتر گرد و غبار شده پوشانده شده باشد.
همچنین باید یک درپوش توری برای جلوگیری از گرد و غبار و ورود حشرات و پرندگان بر روی سطح تانکر وجود داشته باشد. شیلنگ ها و اتصالات مرتبط به تانکر آب باید با بست های قوی محکم شده باشند تا از هر گونه نشت آب جلوگیری شود. راننده ی تانکر باید نحوه ی کار با کیت تست کلر را آموزش دیده باشد.


تمیز کردن تانکر آب:

مخازن آب و در صورت لزوم پمپ ها نیز، باید قبل از هر بار استفاده تمیز شوند. در غیر این صورت سرویس پمپ ها و بست های شیر آلات حداقل هر سه ماه یکبار باید هوا گیری و تمیز شوند.
کلرینگ: برای جلوگیری از ساخت مواد آلی در مخزن، به آب در تانکر باید مقداری کلر اضافه کرد. و اطمینان حاصل کنید که آب کلر دار شده بی خطر است.


انواع مختلف تانکر آب:

تانکر های آبرسانی انواع مختلفی دارند، اما پر کاربرد ترین آن ها عبارتند از: تانکر آب پلاستیکی و تانکر آب فلزی

تانکر های آب پلاستیکی: از جنس پلاستیک فشرده ساخته شده و جنس محکمی دارند. این نوع از تانکر ها در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. تانکر های آب پلاستیکی، اگر در معرض نور و گرما قرار گیرند دیرتر تغییر دما می دهند.
تانکر های آب فلزی: جنس بسیار محکمی دارند و معمولا از فولاد با روکش قلع یا گالوانیزه ساخته می شوند تا از زنگ زدن آن ها جلوگیری شود. این نوع از مخازن در معرض نور و گرما به سرعت داغ می شوند و بر روی دمای آب نیز تاثیر می گذارند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه محتوایی لرن سیتی می باشد .