امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

بالابر چیست؟

تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 بهمن 1398

بالابر، نوعی وسیله حمل و نقل عمودی است که افراد یا اجسام را بین کف (سطح، عرشه) یک ساختمان، کشتی یا سازه دیگر جا به جا می کند. معمولاً بالابر ها توسط موتورهای الکتریکی تغذیه می شوند که کابل های کششی و سیستم های ضد وزنه مانند بالابر را تحریک می کنند، اگرچه برخی از بالابرهای هیدرولیکی از یک سیال روغنی برای بلند کردن پیستون استوانه ای جک مانند استفاده می کنند.
در کشاورزی و صنعت، بالابر هر نوع وسیله نقاله ای شکل است که برای بلند کردن اجسام در یک جریان مداوم به سطل یا سیلو استفاده می شود. در شرکت بالابر اوج، انواع مختلفی از این وسیله ی نقلیه وجود دارد، مانند بالابر ثابت، هیدرولیکی، متحرک و بالابر تلسکوپی.
همچنین برخی از بالابر ها وجود دارند که علاوه بر حرکت معمولی از بالا و پایین می توانند به پهلو نیز حرکت کنند.

بالابر ثابت:
بالابر ثابت یا نوار نقاله های برگشت پذیر عمودی، یک جایگزین کم هزینه تر برای آسانسورهای حمل و نقل هستند. آن ها روشی بسیار کارآمد برای انتقال محصول و مواد از یک سطح به سطح دیگر هستند.
اگر چه بالابر های ثابت ارزان و مقرون به صرفه هستند؛ اما به دلیل نداشتن ایمنی کافی برای استفاده ی پرسنل و کارکنان در یک کارخانه مناسب نیستند و کاربردشان در حمل اجسام سنگین برای ارتفاع های متوسط مناسب است. بسیاری از دارندگان مشاغل برای کاهش این مشکل به استفاده از لیفتراک متوسل می شوند که به نوبه خود مسائل ایمنی، آموزش و نگه داری را به معادله اضافه می کند.

بالابر هیدرولیکی:
بالابر هیدرولیکی از یک سیال روغنی برای لغزش پیستون استوانه ای خود استفاده می کند. بالابر های هیدرولیکی یک گزینه مقرون به صرفه، کارآمد و تقریباً بدون تعمیر و نگه داری برای استفاده در تاسیسات را به شما ارائه می دهد. بالابر های هیدرولیکی اوج به عنوان مقرون به صرفه ترین و ایمن ترین روش برای جابجایی مواد به بالا یا پایین از یک سطح طراحی شده اند. علاوه بر گزینه های ذکر شده، استفاده آن ها آسان و بی خطر است.
بالابر های هیدرولیکی با ستون های فلزی پهن ساخته شده و بسته به نوع کاربرد شما، به صورت کانسیلر یا تسمه در دسترس هستند. اتصال واحدها را می توان با قسمت های مش فلزی محافظت کرد، و سیلندرهای هیدرولیک، شیلنگ ها، فیوزهای سرعت غیر مجاز، بلند کردن زنجیر و کامیون های ایمنی همه برای نیاز های مخصوص شما قابل تغییر هستند.
بالابر هیدرولیکی یک پاسخ مطمئن برای رفع نگرانی در مورد لیفتراک های قدیمی است. مشتریان اوج در مورد قابل اطمینان بودن آسانسورهای هیدرولیک، عملکرد بدون مشکل در طی سال ها متمادی اتفاق نظر دارند. تمام محصولات بالابر اوج آرامش خاطر را بدون هیچ گونه هزینه اضافی برای مشتریان خود فراهم می آورد.

بالابر متحرک:
بالابر متحرک، یک انتخاب محبوب برای نیازهای جا به جایی شماست. لولا بالابر متحرک، قابل جدا شدن است و به دلیل قطعات مفصلی لغزنده ی آن، لولا جدا نامیده می شود. قطعات از یکدیگر به راحتی جدا می شوند؛ بنابراین می توانید درب بالابر را با سهولت جدا کنید. بالابر های متحرک مجددا جمع می شوند و از این حیث برای برنامه هایی مناسب هستند که نیاز به جدا کردن و reattach کردن مجدد دارند.
اگر به دنبال تولید کننده لولای آسانسور هستید، به سراغ جای مناسبی آمده اید زیرا بالابر اوج بیشترین انواع لولاهای جداشو را دارد. در این کارخانه تولید لولا هایی که وظیفه ی بلند کردن اجسام سنگین را دارند نیز انجام می شود. این لولا های قابل جا به جایی با وظیفه ی حمل اجسام سنگین می توانند وزن های سنگین را نگه داشته و جا به جا کنند.
لولا های آسانسور قابل جا به جایی در انواع مختلفی از جمله فولاد، استیل ضدزنگ و آلومینیوم ارائه می شود. با این وجود، اگر نمی توانید نوع خاصی از لولا های جداشونده که مورد نظرتان است، پیدا کنید یا در صورت نیاز به سفارشی سازی اضافی، لطفا با تیم خدمات مشتری ما تماس بگیرید. ما می توانیم لولا های سفارشی] متناسب با نیازتان را برای شما تولید کنیم.
بالابر متحرک، سازگار با سیستم عامل های هوایی با هندل کردن بخش های مختلف به کار می افتند. بالابر های متحرک را "مفصل سازی" می کنند؛ این موضوع به اپراتور امکان دسترسی به مناطق غیر قابل دسترس را برای تعمیرات و سرویس روغن کاریمی دهد. این بالابر های چند منظوره مناسب برای دسترسی های تنگ و مناطق با دسترسی سخت هستند.

بالابر تلسکوپی:

  • عالی برای مناطق کاری محدود.
  • بسیار مانور پذیر – مناسب برای عبور از موانع؛
  • مناسب برای کار های در داخل خانه.
  • دارای دو اتصال طولی
  • می توانند به طرق مختلفی موقعیت یابی شود.
  • قابلیت استفاده برای بسیاری از مشاغل.
  • مناسب برای کارگاه ها و محیط های کاری کوچک تر.
  • ایده آل برای کنترل از راه دور.
  • عالی برای افزایش سرعت کار شما.
  • مناسب برای زمینه های کاری خشن.

بالابر تلسکوپی یک لیفتراک ابر قدرت است. این ماشین ها بسیار شبیه به لیفتراک هستند، اما بازو هایی مکانیکی به آن ها متصل است که می توانند داخل و خارج شوند.
بالابر تلسکوپی در صنایعی که عمده ی کارشان در ارتفاعات بلند یا کار بر روی سقف است بسیار مناسب است. مثلا برای مواقعی مفید است که باید به موقعیت های بالایی منتقل شوید؛ مانند زمانی که در حال نما کاری یک ساختمان هستید . استفاده از این بالابر ها به جای ایستادن بر روی داربست حفاظ، امنیت شما را تا حد بالایی تامین می کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه محتوایی لرن سیتی می باشد .