امروز شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

رفع نم

تاریخ انتشار : شنبه 6 مرداد 1397

رفع نم و رطوبت در بسیاری از موارد به راحتی صورت می گیرد و نیازی به کنده کاری و آوار برداری و هزینه جانبی و زیاد نیست. زیرا بسیاری از نم ها و رطوبت های ایجاد شده به دلیل نشت آب از اطراف محل آبریز و لایه های زیرین و عدم بند کشی، عایق بندی یا قیرگونی مناسب است که برای بازسازی آن باید هزینه و زحمات زیادی متحمل شد.

چرا خانه ی من دیوار های نم گرفته دارد؟
خانه ی شما نباید دیوارهای نم گرفته داشته باشد.البته که همه ی ما دیده ایم که بعد از یک حمام طولانی و داغ قطره های آب روی دیوارهای حمام بوجود می آید اما این قطره ها باید بعد از سشوار کشیدن مو و زمان کمی از بین بروند.هیچ نشانه ای از نم و رطوبت نباید بعد از چند ساعت باقی بماند.
اگر دیوارهای خانه شما دائما نم دارو مرطوب هستند احتمالا شما مشکل نم گرفتگی دارید رفع نم باید شود در اینجا چند نشانه از اینکه رطوبت بیش از حد در خانه دارید را لیست میکنیم.
  • پوسته شدن رنگ یا کاغذ دیواری
  • وجود لکه یا حالت غیرعادی در دیوارها
  • دیوارهایی که با لمس کردنشان توجه نم دار بودنشان میشوید
  • کپک های قابل مشاهده
  • بوی نم کپک کهنه   
چه چیزی باعث ایجاد دیوارهای نم گرفته میشود؟
دانستن این موضوع و علم آن بسیار ساده است یا نم نمیتواند از خانه بیرون برود یا نم و رطوبت وارد خانه میشود.چکه و لوله کشی نامناسب از دلایل عمده ی وجود نم در خانه هستند.
چطور سقفی که چکه میکند و نم ورطوبت دارد را تعمیر کنیم ؟
علاوه براینکه چکه ی سقف باعث میشود منزل شما چهره ی زشتی پیدا کمد همچنین این چکه کردن میتواند باعث بروز مشکلات جدی شود.
تشخیص منبع چکه و نم به چگونگی تعمیر آن کمک میکند.متاسفانه پیدا کردن مکان چکه همیشه راحت نیست.آب میتواند در سقف و دیوارها و بین منافظ حرکت کند و همین کار شناسایی منبع آن را سخت میکند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه محتوایی لرن سیتی می باشد .