امروز دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳

اگر اهل سفر هستید، این مهارت ها را حتما یاد بگیرید

تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 فروردين 1397

اگر اهل گردش و تفریح و سفرهای یک روزه و چند روزه  هستید حتما تاکنون به مواردی برخورد کرده اید که نیاز به توانایی های خاص و ساده ای دارد که دانستن آن ها می تواند سفر شما را بسیار راحت و ایمن تر کند.
صحبت با غریبه ها
وقتی بچه بودیم به ما یاد دادند که هیچوقت با غریبه ها حرف نزنیم اما این توصیه ای برای دوران کودکی بود و در بزرگسالی و خصوصا در سفر معمولا دیگر کاربردی ندارد، در سفر یک غریبه می تواند شما را راهنمایی کند و بهترین مرکز خرید یا رستوران را به شما پیشنهاد دهد و یا وقتی راه را گم کرده اید مسیر درست را به شما نشان دهد.
نقشه خوانی
درست است که امروزه اکثر تلفن های همراه GPS دارند و شاید  نقشه های کاغذی خیلی پرکاربرد نباشند  اما در سفر و در دل طبیت های بکر گاهی به مناطقی بر می خورید که که شبکه تلفن همراه وجود ندارد، برای سفرهای جاده ای و کوهنوردی نقشه، بسیار به کار می آید، یک قطب نمای قدیمی تهیه کنید و جهت یابی ها را کاملا با آن یاد بگیرید، قبل از اینکه به جایی بروید نقشه آن را نگاه کنید و درباره آن محل آشنایی بیشتری پیدا کنید.
پنچرگیری
سعی کنید اطلاعات عمومی خودتان را از ماشینتان زیاد کنید. ماشین وسیله ای است که همیشه و به خصوص در سفر با آن زیاد سرو کار داریم، اگر می خواهید به سفر جاده ای بروید حتما از قبل پنچر گیری را یاد بگیرید چون می تواند شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد، مهارت های دیگری مثل روشن کردن اتومبیل بدون سوییچ و پارک دوبل را هم حتما یاد بگیرید تا در مواقع گم شدن سوییچ و شلوغ بودن خیابان ها با مشکلی روبرو نشوید
چانه زنی
هنر چانه زدن در سفر بسیار کاربرد دارد چون در طول مسافرت مدام یا در حال خرید و یا در حال گرفتن جای اقامت هستید، برای یادگیری این مهارت بهتر است از بازارهای خیابانی شروع کنید، یک قیمت پایین پیشنهاد دهید و اگر فروشنده قبول نکرد وانمود کنید که کلا از خیر خرید گذشته اید. رزرو هتل ، رزرو میز در رستوران  و ... را اگر تلفنی انجام دهید شانس بیشتری در گرفتن تخفیف خواهید داشت.
کمک های اولیه
گذراندن یک دوره کلاس کمک های اولیه و یادگیری این مهارت بی نهایت حائز اهمیت است . رفتن به دل طبیعت و کوه و جنگل  می تواند با حوادث غیر متقربه ای همراه باشد  که معمولا امکانات چندانی در اطراف شما وجود ندارد. مهارت هایی مثل دفاع شخصی و شنا کردن هم می تواند بسیار کمک کننده باشد.
یادگیری زبان محلی
سعی کنید چند جمله اصلی زبان شهری که می خواهید به آنجا سفر کنید را یاد بگیرید مردم محلی وقتی ببینند برای صحبت کردن به زبان آن ها تلاش می کنید شما را بیشتر دوست خواهند داشت و کار شما را زودتر راه می اندازند. در آخر سفر از اینکه همین چند جمله ساده چقدر در طول سفر به دردتان خورد متعجب می شوید!

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه محتوایی لرن سیتی می باشد .